Koło naukowe Hydrogenium
Studenckie Koło Naukowe Hydrogenium funkcjonuje przy Katedrze Energetyki Wodorowej, Wydziału Energetyki i Paliw AGH. Zostało założone w marcu 2013 roku; obecnie liczy ok. 30 aktywnych członków.

Aktywność koła koncentruje się wokół technologii wodorowych (ogniw paliwowych) oraz ogniw litowych, ogniw sodowych i zagadnień związanych z magazynowaniem tlenu.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością naszego koła.

Smartmoto Challenge we Wrocławiu

Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, czy znamy się na bateriach, ogłaszamy: statuetka The Best Battery Package Solution od tego wieczora znajduje się w naszych rękach!
A zdobyliśmy ją podczas kończących się właśnie zawodów Smartmoto Challenge we Wrocławiu - dziękujemy Wam za świetnie zorganizowaną imprezę!
Dziękujemy raz jeszcze Wszystkim, którzy pomogli nam w zaprojektowaniu oraz złożeniu baterii E-Moto AGH, a zwłaszcza naszym wspaniałym sponsorom: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, WAMTECHNIK, Polskiemu Stowarzyszeniu Wodoru i Ogniw Paliwowych, Wydziałowi Energetyki i Paliw AGH, EC Grupa, ATMAT, BLelektronik, Relpol S.A. oraz wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu.
To Wasza energia napędza ten motocykl!

Bestbattery

5 rocznica działalności Koła Naukowego Hydrogenium

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 5 rocznicy Koła Naukowego Hydrogenium. Odbędzie się ono w formie zebrania otwartego w czwartek 24 maja o godzinie 14.30 w sali 307-308 w Centrum Energetyki C-6.

Poniżej przedstawiamy plan wydarzenia:
• Powitanie gości, wprowadzenie w tematykę.

• „Ale my naprawdę nie robimy bomby wodorowej, czyli czym tak właściwie zajmuje się Hydrogenium?”
Gabriela Ważny, prezes Koła Naukowego Hydrogenium

• „E-Moto AGH w Hydrogenium wczoraj i dziś - od filcu do customowych złącz.”
mgr inż. Kacper Cichy, Członek Zespołu E-moto, doktorant na Katedrze Energetyki Wodorowej

• „Rynek baterii Li-ion w Europie. Prezentacja firmy Johnson Matthey Battery Systems.”
mgr inż. Sylwester Bednarczyk, absolwent Energetyki Wodorowej i Koła Naukowego Hydrogenium

Przerwa kawowa

• Konkurs z nagrodami dla Studentów i Pracowników w stylu PubQuizu

Kiedy?
• 24.05.2018r. (czwartek), godzina 14:30
Gdzie?
• Centrum Energetyki C-6, sala 307-308
Kto może przyjść?
• Każdy zainteresowany

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Rocznica2018

Systemy magazynowania i konwersji energii dla e-mobility - nowa specjalność!

Od tego roku na Wydziale Energetyki i Paliw AGH, w Katedrze Energetyki Wodorowej, uruchomiona zostanie nowa specjalność „Systemy magazynowania i konwersji energii dla e-mobility”. Dotyczyć będzie szeroko pojętego obszaru zasilania samochodów elektrycznych i urządzeń przenośnych, w tym ogniw Li-ion oraz Na-ion. Rekrutacja już ruszyła, więc jeśli interesujesz się rozwojem e-mobilności, chciałbyś iść z duchem czasu to może być opcja dla Ciebie! Jedyna taka w Polsce, zapraszamy!

Specjalnosc2017

Grant Rektorski 2018 - E-Moto AGH 2.0

Bardzo miło nam poinformować, że Koło Naukowe Hydrogenium kolejny rok z rzędu otrzymało wsparcie finansowe Rektora w ramach konkursu Grant Rektorski. W tegorocznej edycji projekt "E-Moto AGH 2.0 - układ zasilania" został dofinansowany kwotą 15 800 zł.

Ponadto dofinansowane zostały również Koło Naukowe Mechaników oraz Koło Naukowe Spectrum, które razem z naszym kołem będą pracowały nad projektem "E-Moto AGH 2.0".

Wyniki konkursu Grant Rektora 2018 dostępne są na stronie.

Przypomnijmy, że Zespół E-Moto AGH podczas trwających na początku lipca zawodów SmartMoto Challenge w Barcelonie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Złożyło się na to drugie miejsce w kategorii statycznej, czwarte w dynamicznej, wyróżnienie w kategorii najlepiej prezentujący się nowy zespół oraz najlepsze hamulce i nadwozie. Więcej o SmartMoto Challenge możecie Państwo przeczytać tutaj

SmartMoto